Друк

Святкування 26-ї річниці Незалежності України

у .

24 серпня 2017 року, у День 26-ї річниці Незалежності України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прийняв участь в урочистих заходах з нагоди головного свята країни.

Зранку в Соборі Святої Софії у Києві Святійший Патріарх Філарет взяв участь у міжконфесійній молитві за Україну. Святійшого Владику супроводжували Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт.

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату виголосив молитву за Україну. Також молитви виголосили очільники Церков та глави релігійних організацій - члени Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних Організацій.

У молитві взяли участь Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко та дітьми, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, Міністр культури Євген Нищук, Голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко та інші високопосадовці.

Після виголошення молитов хор виконав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», а присутні помолились до Господа Бога за мир і процвітання України, поставивши свічки біля ікон собору.

На запрошення Президента України Петра Порошенка делегація Української Православної Церкви Київського Патріархату на чолі зі Святійшим Патріархом Філаретом відвідали урочистості та військовий Парад на Майдані Незалежності у Києві.

Підрозділи різних видів та родів військ українських Збройних Сил, Державної прикордонної служби та Національної Гвардії пройшли урочистим маршем по Хрещатику. Цьогоріч в Параді військ також взяли участь керівники оборонних відомств і військовослужбовці Збройних Сил Великої Британії, Грузії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії і Сполучених Штатів Америки. Під час урочистих заходів Глава Української держави вручив орден «Золота Зірка» з присвоєнням звання Герой України лейтенанту Василю Тарасюку та рідним загиблого капітана Євгена Лоскота. Присутні також вшанували пам’ять загиблих захисників України.

Після Параду Предстоятель Київського Патріархату відвідав урочисте прийняття Президента України з нагоди Дня Незалежності України на території Софійського собору.

Джерело

Поширити у соцмережах: