Друк

Намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Агапіт взяв участь в акції "Перша хвилина миру"

у .

8 травня 2017 року у Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулася акція "Перша хвилина миру", приурочена до річниці припинення війни з нацистською Німеччиною.

У заході взяв участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та керуючий справами Київської Патріархії, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт.

Серед присутніх гостей були Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, мер міста Києва Віталій Кличко, перша леді Марина Порошенко, лідер кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв, представники Церков та релігійних організацій, ветерани Другої світової війни та військовослужбовці, учасники АТО на Сході України.

Президент України Петро Порошенко проголосив урочисту промову та оголосив хвилину мовчання, після чого запалили Вічний вогонь на території музею.

"Друга світова -  найжахливіша в історії війна. В ній безліч людських і національних трагедій сплелися в епічну картину, кров від якої холоне й досі, хоча і сплили десятки й десятки років.

65 мільйонів вбитих по всьому світу, із них – від восьми до десяти мільйонів - українці. Смертоносний вогняний смерч двічі пройшов Україною - проти сонця та за сонцем.  На наших теренах точилися активні бойові дії, у яких було задіяно близько шістдесяти відсотків дивізій Вермахту і половину частин Червоної армії. Та війна – то понад два мільйони вивезених на примусові роботи дівчат та юнаків з України. То -  каторга й концтабори. То – Бабин Яр, де минулої осені ми у великій скорботі відзначили сімдесят п’яті роковини однієї з найстрашніших сторінок в історії України – трагедії євреїв, трагедії українців, росіян, ромів та багатьох інших народів. Ми пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати, що близько півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами" – сказав Петро Порошенко.

Також президент України зазначив, що в Росії до 9 травня оголошують гасло: «Ми можемо повторити». А ми, як і вся Європа, прагнемо до того, аби подібного ніколи і ніде більше не трапилося. Відчуйте різницю між «можемо повторити» і never again, «ніколи більше». Різниця очевидна, і носить цивілізаційний характер" – сказав Президент.

Джерело

Поширити у соцмережах: