Друк

День жінок-мироносиць у Свято-Покровському соборі на Солом’янці

у .

30 квітня 2017 року, у третю неділю після Пасхи, Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших.

В цей день Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет традиційно відвідав Свято-Покровський собор у Солом'янському районі міста Києва, адже лівий вівтар собору освячений на їхню честь.

Його Святості співслужили Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель собору протоієрей Олександр Трофимлюк, клірики храму та численне запрошене духовенство Київської єпархії.

Після запричасного до присутніх зі словами проповіді звернувся священик Андрій Григораш, а після заамвонної молитви – Святійший Патріарх Філарет.

Незважаючи на кількаденні вихідні, храм був переповнений вірянами. По завершенні Божественної літургії відбувся хресний хід навколо храму, під час якого Патріарх Філарет окропив віруючих освяченою водою. Окрім того, Його Святість нагородив активних парафіян собору церковними орденами. Зокрема,  за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви ордени святителя Миколая отримали Микола Павлов та Кирило Федорчук. Наприкінці настоятель собору протоієрей Олександр Трофимлюк звернувся до Предстоятеля зі словами подяки та вручив просфору і квіти.

Поширити у соцмережах: