Друк

Світлий понеділок: Вітання Святійшого Патріарха Філарета зі святом Пасхи

у .

17 квітня 2017 р., у Світлий понеділок ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив богослужіння у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Його Святості співслужили Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; керуючий справами Київської Патріархії, намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії архієпископ Богуславський Олександр, вікарій Київської єпархії єпископ Васильківський Лаврентій, настоятель Володимирського кафедрального собору протоієрей Борис Табачек, намісник Свято-Феодосійського чоловічого монастиря архімандрит Макарій (Папіш), благочинні та настоятелі столичних храмів, духовенство міста Києва.

Після вечірньої митрополит Епіфаній, Патріарший намісник і постійний член Священного Синоду звернувся до Святійшого Владики зі словами вітання.

На завершення свого слова владика Епіфаній підніс Патріархові букет квітів.

У відповідь Предстоятель подякував Патріаршому наміснику і всім присутнім за вітання та виголосив проповідь про Воскресіння Христове.

На завершення архіпастирського слова Святійший Владика привітав усіх зі Світлим Христовим Воскресінням.

Потім Святійший Патріарх Філарет прийняв пасхальні вітання від духовенства і парафіян. Віряни отримали Патріарше благословення, а дітки з недільної школи Володимирського собору підготували Пасхальний концерт.

 

Цього ж дня ввечері від імені Патріарха відбулося урочисте прийняття на якому були присутні духовенство, державні та громадські діячі, народні депутати України, представники наукової й творчої інтелігенції, дипломатичного корпусу.

Численні гості мали можливість особисто привітати Патріарха зі святом Пасхи, поспілкуватись та висловити йому свої найщиріші побажання.

На початку прийняття Святійший Патріарх Філарет сказав привітальне слово. Святійший Владика привітав всіх зі Світлим Христовим Воскресінням і побажав доброго здоров’я, духовного натхнення, щоб у житті перемагав дух, а не плоть, бо коли дух сильний, то він все перемагає, а якщо дух слабкий, то перемагає плоть.

 

Джерело