Друк

Освячення Вознесенського храму в смт Козелець на Чернігівщині

у .

8 квітня 2017 р. для громади вірних Київського Патріархату в Козельці та для всієї Чернігівської єпархії відбулася історична подія – після понад десятиліття боротьби за повернення Вознесенського храму віруючим відбулося його освячення. На запрошення архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія освячення престолу і першу Божественну літургію на ньому звершив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Предстоятелю співслужили Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Євстратій, духовенство Чернігівської єпархії, а також з Києва, Київщини і Черкащини.

8 квітня, у день, коли Церква згадує воскресіння Лазаря, через освячення відбулося і воскресіння храму як Дому Божого та місця молитви.

Наприкінці літургії проповідь виголосив Святійший Патріарх Філарет. Святійший Патріарх підкреслив вагоме значення події, яка сталася – відродження храму як місця молитви і богослужіння.

Після відпусту зі словом подяки до Патріарха і присутніх гостей звернувся архієпископ Євстратій, який підніс Предстоятелю букет квітів та просфору як знак спільної молитви.

Перед виходом з храму Патріарх дав інтерв’ю місцевим ЗМІ, а потім благословив численних богомольців. Після обіду Предстоятель і гості відбули з Козельця.

Джерело

Поширити у соцмережах: