Друк

Освячення ікон для захисників нашої Батьківщини

у .

14 березня 2017 року в Українському Домі, на запрошення представників Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив ікони для захисників нашої Батьківщини.

Перед початком освячення Предстоятель Київського Патріархату звернувся до присутніх зі словом:

"Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі наші захисники!

Я дуже радий, що маю можливість сьогодні разом з вами спілкуватись і підтвердити ті слова, які ви чули. Перемога над агресором обов’язково буде. Буде тому що не може перемагати зло. В історії не було такого випадку, щоб зло перемогло добро. Зло може перемагати тимчасово, а остаточна перемога належить добру, тому що Бог підтримує добро. А якщо Бог підтримує добро, а ми стоїмо на шляху добра, тому що ми хочемо миру для нашого народу, ми хочемо зберегти нашу державу, ми хочемо служити нашому народу, тому з нами Бог. Якщо знами Бог, то й перемога з нами. Але перемога з нами не без нас.

Тому ми цінуємо вас, захисники нашої вітчизни, нашої держави – України. Цінуємо і молимося за вас за кожним богослужінням. І ці ікони, які ми зараз освятимо і будуть вам вручені у військові частини, будуть вам нагадувати, кожному, що ось дивіться на ці ікони і пам’ятайте, що Бог захищає вас.

Тому ми зараз звершимо освячення цих ікон, які будуть вам для вручення" – сказав Патріарх Філарет.

У освяченні та в зустрічі із українськими солдатами також взяли участь: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко), керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, перший заступник голови Синодального управління військового духовенства протоієрей Тарас Мельник.

Під час заходу Голова Шевченківської РДА Олег Гаряга, Печерської РДА Сергій Мартинчук та Оболонської РДА Олександр Цибульщак вручили нагороди воїнам добровольчих батальйонів.

Виставка "СТОІКОН" містить іконописні роботи різного тематичного спрямування зі зображенням ликів святих, великомучеників - особистостей, які силою та вірою вели перемогу справедливості. Творець цих образів Роман Бончук готовий поповнювати свою колекцію до завершення війни.

Після освячення ікон їх буде віддано командирам батальйонів на передову, військовим шпиталям, реабілітаційним центрам і просто бійцям для молитви, зцілення, підтримки та в знак подяки.

Джерело

Поширити у соцмережах: