Друк

НЕДІЛЯ ТОРЖЕСТВА ПРАВОСЛАВ'Я

у .

У першу неділю Великого посту свята Церква згадує перемогу Православ’я над єресями, тому цей день називається "Неділею Торжества Православ’я". Це свято було встановлене у 842 р. при Візантійському імператорі Михаїлі і його матері Феодорі, коли Константинопольським Патріархом був св. Мефодій.

Свято було встановлене після перемоги над іконоборчою єрессю. Але оскільки перемогою над цією єрессю св. Церква остаточно розкрила православне християнське віровчення і сформулювала його у постановах семи Вселенських Соборів, то подія ця називається не торжеством іконошанування, а Торжеством Православ’я.

4 березня 2016 року ввечері, владика-намісник у співслужінні монастирської братії звершив Всенічне бдіння.

5 березня 2016 року, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт очолив Божественну літургію святителя Василія Великого, у співслужінні братії монастиря.

Після прочитання Євангелія архієпископ Агапіт звернувся до присутніх з повчальним словом та закликав усіх берегти православну віру і міцно її триматися.

Після Божественної Літургії владика Агапіт перед іконами Спасителя та Божої Матері звершив молебний чин Торжества Православ'я.

фото - Василь Лесик

Прес-служба Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: