Друк

Святійший Патріарх Філарет відвідав Рівненську єпархію

vizyt-Rivne-14-10-2013-05

14 жовтня Православна Церква відзначає свято Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

У Рівному свято Покрови Пресвятої Богородиці відзначається з особливим піднесенням, адже на Її честь зведений величний кафедральний собор, куди на це свято стікаються тисячі рівнян, щоб вшанувати Матір всього людства – Пресвяту Діву Богородицю та піднести подячні молитви.

14 жовтня 2013 року, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці, у Свято-Покровському кафедральному соборі урочисте богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Перед початком богослужіння Патріарха на паперті собору зустріли діти з недільної школи, котрі привітали Святійшого Владику віршованими словами, а жінки з «Союзу українок» вручили Предстоятелю хліб та сіль.

Під час Божественої літургії Його Святості співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, секретар єпархії прот. Сергій Лучанін, старший священик собору прот. Роман Довбета, обласний благочинний прот. В'ячеслав Грицак, Рівненський міський благочинний прот. Леонід Поліщук, духівник єпархії прот. Іоан Пилипчук, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній (Бордюк), клірики Свято-Покровського і Свято-Воскресенського кафедральних соборів обласного центру та запрошене духовенство.

За літургією співав архієрейський хор «Знамення» під керівництвом диякона Володимира Іваника.

Помолитись за Патріаршою літургією до храму прибула велика кількість вірян, так що величний собор не міг вмістити всіх охочих, тому велика кількість вірних молилася у нижньому храмі та просто неба, слухаючи богослужіння через звукопідсилюючі засоби.

За богослужінням також молились і представники регіональної влади, зокрема голова Рівненської обласної державної адміністрації Василь Михайлович Берташ, голова Рівненської обласної ради Юрій Святославович Кічатий, міський голова Рівного Володимир Євгенович Хомко, представники громадських організацій та інтелігенції.

В кінці Божественої літургії Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх з архіпастирським словом та відзначив голову Рівненської обласної державної адміністрації Василя Михайловича Берташа, голову Рівненської обласної ради Юрія Святославовича Кічатого, міського голову Рівного Володимира Євгеновича Хомка, голову правління ПАТ «Рівнегаз» Петра Андрійовича Дубаса, генерального директора ВП «Рівненська АЕС» Павла Яремовича Павлишина, благодійників Грицака Віталія Миколайовича і Костючко Сергія Степановича та лікаря Рівненської центральної міської лікарні Коваля Романа Ярославовича – ювілейними медалями «1025 років Хрещення Руси-України». Також Архієрейською благословенною грамотою був нагороджений старший священик Свято-Покровського собору прот. Роман Довбета.

Від імені влади та жителів краю голова Рівненської ОДА Василь Берташ подарував Патріарху Філарету ікону Богородиці Неустанної Помочі.

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо храму, який завершився на соборній паперті читанням святкового Євангелія. Архієпископ Іларіон від імені кліру та всіх рівнян виголосив Святійшому Патріарху Філарету подячне слово за візит та святительські молитви і підніс Першосвятителю просфору та букет квітів.

По завершенні богослужіння Святійший Владика дав інтерв’ю представникам ЗМІ. На цьому візит Патріарха Філарета до Рівного завершився і Предстоятель повернувся до столиці.

фото тут

 

за матеріалами сайту Церква.info

Прес-центр Михайлівського Золотоверхого монастиря

Поширити у соцмережах: