Друк

Архімандрит Антоній (Фірлей)

Архімандрит Антоній ФірлейАрхімандрит Антоній (в миру Роман Іванович Фірлей) народився 16 вересня 1978 р. в с. Лоєва Надвірнянського району Івано-Франківської області в сім’ї робітників.

З 1984 по 1993 рр. навчався в Лоєвській загальноосвітній школі І–ІІ ступенів, а з 1993 по 1995 рр. — в Делятинській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів.

В 1995 р. вступив на навчання до Волинської Духовної Семінарії, яку закінчив у 1999 році.

8 листопада 1998 р. в Свято-Благовіщенському храмі м. Ковеля митрополитом Луцьким та Волинським Яковом рукоположений в сан диякона.

6 грудня 1998 р. в Свято-Троїцькому соборі міста Луцька митрополитом Луцьким та Волинським Яковом був рукоположений в сан пресвітера.

Проходив служіння у Кіровоградській і Житомирській єпархіях.

В жовтні 2011 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України зачислений до кліру Полтавської єпархії, де проходив служіння в якості настоятеля Свято-Георгіївської парафії с. Білоцерківці Пирятинського району та секретаря керуючого Полтавською єпархією.

21 травня 2012 р. в Свято-Успенському соборі м. Полтави возведений в сан протоієрея.

2012 р. – працівник Синодального Управління у справах молоді Української Православної Церкви Київського Патріархату.

5 грудня 2012 р. з благословення Святійшого Патріарха Філарета зарахований до числа братії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.

4 квітня 2013 р. намісником монастиря, Преосвященійшим Агапітом, єпископом Вишгородським, пострижений у чернецтво з іменем Антоній (на честь преподобного Антонія Печерського, пам’ять якого Церква святкує 23 липня за новим стилем).

В 2013 році вступив до магістратури Київської Православної Богословської академії, котру закінчив у 2015 році. В тому ж році вступив до аспірантури КПБА.

21 квітня 2014 р. до дня Святої Пасхи у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі Святійшим Патріархом Філаретом возведений в сан ігумена.

2 травня 2016 р. до дня Святої Пасхи за Божественною Літургією Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений хрестом з прикрасами.

2 квітня 2018 року за Божественною Літургією в Свято-Володимирському патріаршоу кафедральному соборі, патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом возведений в сан архімандрита. 

З благословення Високопреосвященнійшого архієпископа Вишгородського Агапіта, намісника монастиря, несе послух економа монастиря.

Поширити у соцмережах: