Статті

Друк

Архієпископ Вишгородський Агапіт взяв участь у звершенні панахиди біля могили Патріарха Володимира (Романюка)

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 14 липня 2019 року звершив панахиду біля могили Патріарха Володимира (Романюка), адже в цей день виповнюється 24 роки від часу його упокоєння.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Білогородський Іоан, єпископ Фастівський Володимир, ректор і викладачі Київської православної богословської академії, братія Михайлівського Золотоверхого монастиря та духовенство міста Києва.

Непростий шлях Патріарха Володимира розпочався із заслань у радянських концтаборах. Саме там ще не висвячений Василь Романюк повністю вивчив Біблію, таємно перечитав багато релігійної літератури. Перебуваючи в концтабірних умовах, він ухвалив для себе доленосне рішення: на волі стати священником.

За час свого служіння Його Святість доклав чималих зусиль для розвитку УАПЦ та УПЦ Київського Патріархату, а також зробив внесок у створення об’єднаної помісної Православної Церкви України.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу Патріарха Володимира в оселях праведників. Вічна пам’ять!

Джерело

Поширити у соцмережах: