Статті

Друк

НАМІСНИК МОНАСТИРЯ архієпископ вишгородський агапіт ВІДЗНАЧИВ ДЕНЬ АНГЕЛА – преподобного агапіта печерського

14 червня Свята Православна Церква святкує день пам’яті великого Божого угодника, одного з найшанованіших святих на українських теренах — преподобного Агапіта Печерського.

Агапіт Печерський — великий цілитель Київської Русі, видатний чернець Києво-Печерського монастиря, що володів даром зцілення і лікування, жив в XI столітті. Його мощі вже дев’ять століть лежать у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Саме на честь цього великого угодника Божого у постризі названий і намісник Золотоверхої обителі — архієпископ Вишгородський Агапіт.

З нагоди святкування свого Дня тезоіменитства владика-намісник очолив 13 червня 2019 року полієлейні вечірню та утреню, а 14 червня 2019 року — Божественну літургію у Михайлівському соборі монастиря.

Його Високопреосвященству співслужили: намісник Свято-Феодосіївського ставропігійного монастиря міста Києва архімандрит Макарій та братія монастиря у священному сані.

Після завершення богослужіння зі словами вітання на адресу намісника звернувся насельник монастиря архімандрит Лаврентій.

Як свідчення спільної молитви за владику, братія подарувала владиці святу просфору, пам’ятний подарунок та букет квітів.

Намісника монастиря привітали також і прихожани Золотоверхої обителі.

Іспола еті, деспота! – На многії літа, Високопреосвященнійший Владико!

Фото- Іван Котт

Прес-служба Михайлівського Золотоверхого собору

Поширити у соцмережах: